Mon September 20, 2021   |   دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات  |  مقالات و نوشته ها  |  گالری تصاویر
 
     کلینیک گیاه پزشکی و مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز

کلینیک گیاه پزشکی و مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز

کلینیک گیاه پزشکی و مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان در سال 1396 و در راستای اهداف کلی خط مشی کیفی سازمان پایه گذاری و راه اندازی گردیده و با بهره گیری از کادر تخصصی گیاه پزشکی و نیز روشهای کارآمد قادر به ارائه خدمات گیاه پزشکی به مجموعه فضای سبز شهر همدان و نیز پاسخگویی به سئوالات شهروندان محترم در زمینه مسائل گیاه پزشکی به صورت رایگان می باشد.
هدف اصلی مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ، کنترل آفات، بیماریهای گیاهی و سایر عوامل خسارت زا در فضای سبز سطح شهر با استفاده از روشهای مدیریت تلفیقی آفات و بیماریها (IPM) و با بکارگیری روشهای مختلف مبارزه از جمله زراعی، مکانیکی، بیولوژیک، شیمیایی و ... به منظور کاهش مصرف سموم شیمیایی و جلوگیری از تاثیرات سوء آن در محیط زیست شهری می باشد.

  کلینیک گیاه پزشکی  
 
مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری مجهز به امکانات آزمایشگاهی بوده و در نتیجه امکان انجام طرحهای پژوهشی در زمینه آفات و بیماریهای گیاهی فضای سبز و شناسایی دقیق عوامل بیماری زای گیاهی را فراهم می سازد.
مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان از طریق برگزاری کلاسهای آموزشی در سطوح مختلف کارشناسی و نیز آموزش مردمی و چاپ بروشور، مقاله، پوستر و ... در راستای ارتقاء دانش و سطح علمی کارشناسان و شهروندان محترم گام بر می دارد.
مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان، مدیریت اجرایی و نظارتی کنترل آفات و بیماریهای فضای سبز شهر همدان را از طریق انجام بازدیدهای مستمر و شناسایی عوامل خسارت زای گیاهی و ارائه راهکار و دستورالعمل مناسب کنترل هریک از عوامل مخرب گیاهی بر عهده دارد.
در همین راستا مجموعه حفظ نباتات سازمان تعدادی دستورالعمل کاربردی در زمینه آفات و بیماریهای گیاهی تهیه و به صورت مجموعه مدون در اختیار متولیان حفظ و نگهداری فضای سبز قرار داده است.
بنابراین با توجه به اینکه اساس کنترل آفات و بیماریهای گیاهی و سایر عوامل مخرب بر تشخیص صحیح آن استوار می باشد و هرگونه اقدام غیرکارشناسی در این زمینه باعث ایجاد خسارت، اتلاف هزینه و آسیب جدی به گیاهان فضای سبز و ... خواهد شد، خدمات مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان نقطه عطفی در شناسایی و تشخیص عوامل خسارت زا و در نتیجه کاهش صدمات ناشی از آنها و نهایتا کاهش هزینه های مربوطه خواهد بود.

 
  کلینیک گیاه پزشکی  
 
مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان همه روزه از ساعت 8 تا 12 ظهر و 3 تا 6 بعد از ظهر دایر و مشاورین آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به شهروندان در خصوص کنترل آفات و بیماریهای گیاهی در گیاهان آپارتمانی، درختان و درختچه ها و ... میباشد.

اهداف کلینیک
1- تهیه هرباریوم گونه های موجود در فضای سبز و علفهای هرز موجود شامل: - درختان - درختچه ها - گونه های فصلی - علف های هرز
2- تهیه کلکسیون آفات و بیماریهای فضای سبز شامل - آفات از قبیل شته ها، شپشک ها، تریپس، کنه ها، پسیل، سوسک های چوبخوار و ... - بیماریهای گیاهی از قبیل سفیدک ها، زنگ ها و ... - ویروس های گیاهی - نماتد های موجود در خاک
3- شناسایی نشانه های کمبود عناصر در گونه های موجود در فضای سبز به خصوص درختان
4- مطالعه و پژوهش در مورد عوامل بیماریزا و آفات موجود در فضای سبز و ارائه پیشنهاد جهت کنترل آنها
5- ارائه مشاوره در مورد نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی، درختان و درختچه ها و کنترل آفات و بیماریها به شهروندان
6- برنامه ریزی سمپاشی درختان و درختچه های فضای سبز
7- برگزاری کلاسهای آموزشی جهت کارشناسان، پیمانکاران و شهروندان
 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۵۰۶,۴۶۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان زیباسازی شهر تهران
وب سایت شهر و منظر
وب سایت هنرهای تجسمی
انجمن طراحی شهری
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شورای اسلامی شهر همدان
معاونت خدمات شهری
سازمان پارک ها و فضای سبز
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان