Thu July 18, 2019   |   پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات  |  مقالات و نوشته ها  |  گالری تصاویر
بابک مهدي آزاد
سرپرست ســازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري
     طرح ها و پروژه ها
طرح و اجرای ساماندهی سیما و منظر میدان امام(ره)
ساماندهی جداره های محوطه توریستی گنج نامه
نورپردازي درختان بلوار خواجه رشيد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٨/٢۶ تعداد بازدیـد : ١١٣   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي سازمان سيما ، منظر و فضاي سبز شهري


آغاز عمليات هرس و بازپيرايي پاييزه درختان در بوستان ها ، معابر و بلوارها و آماده باش زمستاني

 

 

به نقل از روابط عمومي سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري ، بابک مهدي آزاد از آغاز عمليات هرس درختان سطح شهر خبر داد و اظهار داشت هرس درختان بوستان‌ها و معابر سطح شهر از ابتداي آذز يکي از اولويت‌هاي سازمان  سيما، منظر و فضاي سبز شهريست، بيان کرد: با شروع فصل پاييز و آغاز بادهاي فصلي هرس درختان معابر سطح شهر و بوستان‌ها در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

 وي با تأکيد بر حفظ ظاهر و سلامت درختان در هرس ساليانه افزود: با توجه به نوع درختاني که در شهر همدان وجود دارد، هرس طولي و عرضي درختان را در پاييز و با توجه به نوع خطرات احتمالي براي درختان انجام مي‌دهيم و در هر دو مورد سلامت درخت در نظر گرفته مي‌شود.

بابک مهدي آزاد خاطرنشان کرد: هرس هر درخت در فضاي سبز شهري به نوع گياه، سن آن، موقعيت و مکان استقرار درخت بستگي دارد و سلامت، فرم اوليه و شدت ميزان هرس در سالهاي قبل از مواردي است که در هرس درختان در نظر گرفته مي شود.

وي با اشاره به اهميت هرس به موقع درختان براي مناسب سازي چهره شهر، اظهار كرد: هرس به موقع  درختان منجر به افزايش توليد شاخه هاي جوان، فرم دهي و حذف شاخه هاي خشک و اضافي و زيباسازي منظر شهري مي شود.

وي محدود کردن رشد و کوتاه کردن ارتفاع درخت جهت تسهيل در عمليات سم پاشي، جوان کردن درختان مسن،  حذف شاخه هاي خشک، آفت زده و بيمار، ايجاد شرايط مناسب جهت ورود نور و هوا به درون شاخه ها و پراکندگي نقاط متراکم از ديگر اهداف اين عمليات برشمرد و گفت کليه تدارکات لازم جهت هرس درختان فراهم شده و موارد ايمني نيز لحاظ مي شود.

سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري اظهار داشت تجهيزات پيمانکاران شامل نردبان، اره موتوري، اره دستي، اره تلسکوپي، دستکش، چسب هرس و سيلندرهاي ترافيکي ميباشد. وي ياد اور شد پوشيدن لباس فرم زمستاني براي نيروهاي کارگري  در دستور کار قرار دارد .

 وي در پايان تاکيد کرد : گروه هاي عمليات هرس در 17 اکيپ 8 نفره در مناطق 4 گانه شهر همدان مستقر بوده و در موقع هرس درختان بايد نکاتي نظير ضد عفوني کردن وسايل وادوات هرس درختان ،استفاده از چسب مخصوص باغباني ،جمع آوري وانتقال سريع سرشاخه ها،رعايت نکات ايمني و مجهز نمودن کارگران براي جلوگيري از هرگونه خطر احتمالي را رعايت نمايند.

 

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۴۰۲,۰۶۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان زیباسازی شهر تهران
وب سایت شهر و منظر
وب سایت هنرهای تجسمی
انجمن طراحی شهری
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شورای اسلامی شهر همدان
معاونت خدمات شهری
سازمان پارک ها و فضای سبز
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان