Mon March 25, 2019   |   دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات  |  مقالات و نوشته ها  |  گالری تصاویر
بابک مهدي آزاد
سرپرست ســازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري
     طرح ها و پروژه ها
طرح و اجرای ساماندهی سیما و منظر میدان امام(ره)
ساماندهی جداره های محوطه توریستی گنج نامه
نورپردازي درختان بلوار خواجه رشيد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/١٩ تعداد بازدیـد : ١٢٢   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري


عطر تابستان با کاشت گلهاي دايمي و فصلي در شهر اطلسي ها

 

 

 به نقل از روابط عمومي سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري بابک آزاد اظهار داشت از ابتداي سال جاري در راستاي افزايش زيبايي و طراوت فضاي شهري انواع گل فصلي و دائمي در سطح بوستانها ،پارکها و قطعات سبز کاشته شده است.  

سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري با بيان اينکه فضاي شهر همدان با کاشت انواع گلهاي فصلي از جمله کوکب، رعنا زيبا، آهار ، اختر ، جعفري ، اطلسي، ناز آفتابي، آليسوم  و ...در رنگ‌هاي متنوع در بوستان‌ها و معابر مختلف شهر عطر آگين شده است افزود: فضاي سبز شهري به عنوان بخش جاندار محيط شهري مکمل بخش بي‌جان شهر، يعني ساختار کالبدي شهر است.

وي با اشاره به تاثيرات گل و گياهان در روحيه شهروندان بيان داشت:پژوهش ها نشان مي دهد  کاشتن گل و گياه و به طور کلي نگاه کردن به گل باعث برانگيخته شدن احساس شادي، آرامش و طراوت، مثبت انديشي و دوري از غم و اندوه مي شود.

بابک آزاد با تاکيد بر رويکرد و اهداف اين سازمان بر کاشت گياهان درخت و درختچه و انواع گلهاي دائمي و فصلي سازگار با اقليم شهر ،افزود  اين روزها بسياري از ميادين و بلوارهاي اصلي شهر طبق اصول طراحي و با رعايت کامل اصول فني و کارشناسي در حال کاشت مي باشد.

سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري اظهار داشت : با توجه به محدوديت منابع آبي و لزوم صرفه جويي و استفاده بهينه از اين نعمت الهي با توجه به اهميت صرفهجويي در ميزان مصرف آب اين سازمان با رويکرد توسعه سيستم هاي مکانيزه آبياري گامهاي موثري در اين خصوص برداشته است به همين منظور اجراي طرح آبياري مکانيزه در بلوارها و ميادين اصلي شهر و حذف تردد تانکر در دستور کار اين سازمان قرار دارد.

سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري در پايان از شهروندان خواست به جهت حفظ زيبايي سيماي شهري در نگهداري اين فضاها با سازمان سيما منظر ،وفضاي سبز شهري همکاري نمايند.

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٧ کاربران آنلاین :
۳۹۳,۰۱۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان زیباسازی شهر تهران
وب سایت شهر و منظر
وب سایت هنرهای تجسمی
انجمن طراحی شهری
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شورای اسلامی شهر همدان
معاونت خدمات شهری
سازمان پارک ها و فضای سبز
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان