Mon March 25, 2019   |   دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات  |  مقالات و نوشته ها  |  گالری تصاویر
بابک مهدي آزاد
سرپرست ســازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري
     طرح ها و پروژه ها
طرح و اجرای ساماندهی سیما و منظر میدان امام(ره)
ساماندهی جداره های محوطه توریستی گنج نامه
نورپردازي درختان بلوار خواجه رشيد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢٢ تعداد بازدیـد : ٧۵   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري


کودکان همداني همياران فضاي سبز/ هر کودک يک هميار سبز

 

 

 

سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري از اجراي طرح آموزشي به کودکان با عنوان همياران سبز با هدف اهميت فضاي سبز شهري و ضرورت نگهداري از آن خبر داد.

 به نقل از روابط عمومي سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري وحيد علي ضمير بيان داشت مسئوليت نگهداري از فضاي سبز شهري تنها بر عهده يک ارگان نيست و نيازمند مشارکت همه شهروندان ميباشد ، بر ضرورت افزايش آگاهي‌هاي عمومي نسبت به اهميت و نقش فضاي سبز در زندگي شهري تأکيد و اظهار داشت : بايد همه شهروندان براي حفظ و نگهداري فضاي سبز مشارکت جدي نمايند.

سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري تصريح كرد: جلب مشارکت مردمي، ايجاد، گسترش و تقويت هماهنگي بين اين سازمان و مردم، ايجاد و تقويت سرمايه هاي اجتماعي، گسترش نظارت عمومي و فعاليت هاي فضاي سبز از جمله اهداف تشکيل هسته هاي اجتماعي همياران فضاي سبز در قالب کودکان همداني است.

علي ضمير  با بيان اينکه نگهداري فضاي سبز بايد از دوران کودکي به فرزندان آموزش داده شود، به تاثير آموزش از پايه کودکان و نوجوانان اشاره کرد و اظهار داشت: حضور در کلاس‌هاي آموزشي، احساس مسئوليت‌پذيري، مشارکت و توجه به محيط زيست را در دانش آموزان نهادينه مي کند و در همين راستا اين سازمان اقدام به برگزاري کلاسهاي  آموزش حفظ و نگهداري از فضاي سبز به کودکان نموده است.

 وحيد علي ضمير تثبيت فرهنگ حفظ و نگهداري فضاي سبز در بين كودكان و خانواده ها را از اهداف اصلي اجراي اين طرح برشمرد، كه نتايج آن در آينده اي نه چندان دور در انس كودك با فضاي سبز و طبيعت به ثمر خواهد نشست، ادامه داد: رئوس اين برنامه هاي آموزشي درخصوص نقش و اهميت فضاي سبز و ضرورت نگهداري آن مي باشد که به صورت دوره اي در مهد ها و مدارس شهر و همچنين در کلينيک گياهپزشکي سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري با عنوان همياران فضاي سبز با همکاري و تعامل ميان اين سازمان و اداره آموزش و پرورش در حال اجرا ميباشد.

سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري يادآور شد : با کمک همياران فضاي سبز فرهنگ گسترش و نگهداري فضاي سبز در بين خانواده‌ها ترويج مي يابد  تصريح کرد: با برگزاري اين کلاس‌هاي آموزشي نسل آينده با موضوعات گوناگوني مانند شناخت گونه‌هاي مختلف گياهي، بستر کاشت، آفات و بيماري‌ها، نحوه حفظ و نگهداري ، تکثير و پرورش در بخش فضاي سبز آشنا مي شوند.

علي ضمير در پايان با بيان اينکه در اين زمينه سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري براي تمامي رده‌هاي سني برنامه‌ريزي‌هاي مدوني را انجام داده است افزود در پايان دوره آموزشي مذکور به کودکان شرکت کننده در دوره کارت هميار سبز اهدا خواهد شد.

 

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٢ کاربران آنلاین :
۳۹۳,۰۵۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان زیباسازی شهر تهران
وب سایت شهر و منظر
وب سایت هنرهای تجسمی
انجمن طراحی شهری
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شورای اسلامی شهر همدان
معاونت خدمات شهری
سازمان پارک ها و فضای سبز
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان