Mon March 25, 2019   |   دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات  |  مقالات و نوشته ها  |  گالری تصاویر
بابک مهدي آزاد
سرپرست ســازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري
     طرح ها و پروژه ها
طرح و اجرای ساماندهی سیما و منظر میدان امام(ره)
ساماندهی جداره های محوطه توریستی گنج نامه
نورپردازي درختان بلوار خواجه رشيد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/١٩ تعداد بازدیـد : ١۴۴   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي سازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري


برگزاري آئين پاياني پنجمين جشنواره هنرهاي شهري همدان و اختتاميه فراخوان طراحي مبلمان و هنرهاي شهري سيماي اکباتان

 

 

هگمتانه- گروه خبر: سرپرست سازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري از برگزاري  آئين پاياني و تجليل از هنرمندان و عوامل اجرايي پنجمين جشنواره هنرهاي شهري همدان و فراخوان طراحي مبلمان و هنرهاي شهري سيماي اکباتان در روز يکشنبه نهم ارديبهشت ماه خبر داد.

 وحيد علي ضمير در گفتگو با خبرنگار هگمتانه، با بيان اينکه سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري همدان در راستاي  تحقق برنامه هاي خود سياست هاي مختلفي را منطبق بر استانداردهاي علمي و بين المللي در نظر دارد، اظهار داشت: يکي از اهداف مهم سازمان ، ايجاد محيطي خلاق و پرورنده براي مردمي است كه در آن زندگي مي كنند، افزود: در همين راستا سعي کرده ايم  چنين محيطي را با تنوع بسيار وآزادي انتخاب و خلاقيت در اختيار شهروندان قرار دهيم.

سرپرست سازمان سيما،منظر و فضاي سبز  شهري همدان در ادامه با بيان اين مطلب که وظيفه  ديگر برنامه ريزان و مديران شهري سازماندهي، آرام سازي و بهسازي فضا و تجهيزات در راستاي مديريت شهري است، تصريح کرد:  در اين راستا  نيزسعي در برگزاري جشنواره هاي مختلف تخصصي و هنري اعم از برگزاري نخستين جشنواره‌ي ملي طراحي مبلمان و هنر هاي شهري در راستاي توسعه‌ي مکان محور و خلاقيت گرا در سطح کشوري نموده ايم.

علي ضمير با بيان اينکه با توجه به نگاه ويژه ي شوراي اسلامي شهر همدان و سياست گذاري هاي شهردارمحترم مبني بر احيا، مرمت و بهسازي بافت هاي تاريخي و ايجاد نشاط و سرزندگي اجتماعي، اهميت به مناطق تاريخي کهن شهر همدان يکي از مهمترين رسالت هاي اين سازمان است،اظهار داشت: ازطرفي بعد ازاجراي پروژه پياده راه بوعلي درراستاي تشويق گردشگري پياده، نسبت به ارتقاء کيفيت هنري وساماندهي منظر شهري و تجهيز فضا،  اقدام به ساخت و جانمايي مبلمان مناسب در طول اين محور شد.

وي در همين خصوص ادامه داد: در اين راستا طراحي، ساخت و نصب مبلمان فاخر متناسب با هويت ميدان امام خميني(ره) و پياده راه اکباتان، اقدام به برگزاري اين فراخوان با عنوان« سيماي اکباتان» شد که هدف آن بکارگيري ايده هاي خلاقانه درطراحي مبلمان و هنر هاي شهري همچنين طراحي و ساخت متناسب با فرهنگ بومي و تامين نياز هاي شهروندان از طرح هاي نوآورانه، خلاقانه و در عين حال کارآمداست.

اين مقام مسئول با بيان اين مطلب که بهبود کيفيت فضا و مبلمان شهري سبب افزايش حس تعلق شهروندان به شهر و تحقق شهري انسان مدار و پايدار مي شود، گفت: اين خلاقيت در مسير هدفمند و هويت محور بروز مي کند که هم ارز با ديگر معيار هاي رقابتي عمل خواهد کرد.

علي ضمير در ادامه اضافه کرد: در همين راستا 130 اثر براي فراخوان ملي طراحي مبلمان ارسال شد که هيات داوران پس از بررسي و گزينش  طرح هاي ارسالي، 36 طرح را انتخاب کردند و در مرحله دوم نيز از بين اين طرح ها سه طرح برتر انتخاب شد.

    وي ابراز کرد: طرح هاي برتر برگزيده شامل طرح مادا، به طراحي شهاب باتماني، محمد سهيل محمدي، آرزو دهستاني اردکاني و طرح سرو به طراحي معين الدين حسين پورسجيدان و طرح نيمکت به طراحي امين نيک مرام، و طرح اترش به طراحي محمد حسين طيبي و پرستو رئيس قنواتي  است.

    اين مسئول به پنج طرح برگزيده در بخش فرخوان ملي طراحي هنر هاي شهري نيز اشاره و بيان کرد : محمد بيکزاده، پيمان مبارکي ، عليرضا کريمي ، اسماعيل سهنديان و احمد ميرزايي به عنوان نفرات برگزيده اين بخش هستند که آثار حجمي اين هنرمندان در پياده راه اکباتان و ميدان امام خميني (ره) نصب شده است.

علي ضمير در بخش ديگر سخنانش با بيان اينکه اين سازمان به مناسبت استقبال از بهار، فراخوان هنرهاي شهري را هرساله با رويکردهاي گوناگون به اجرامي گذارد،  اضافه کرد : همچنين در روزهاي پاياني سال فرصتي را براي هنر مندان غنيمت مي شماريم که همدان را به نمايشگاهي بزرگ از آثار هنرشهري تبديل کنند.

وي عنوان کرد: اين سازمان به منظورايجادسرزندگي فضاهاي شهري و دستيابي به آثاري فاخر، ارزشمند و ماندگار، از طريق ايجاد رقابتي سالم ميان تمام طراحان، هنرمندان و علاقمندان، فر اخوان هنرهاي شهري را انجام مي دهد تا هنرمندان بتوانند در حوزه ها ي گوناگون هنر هاي عمومي شرکت کنند.

اين مسئول در بخش ديگر سخنانش به برگزاري پنجمين جشنواره‌ي هنر هاي شهري اشاره و با اعلام اينکه اين جشنواره در دوره هاي قبل مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است، گفت: اين جشنواره با عنوان استقبال از بهار 97 و رويکردي نو در هنر شهري به منظور آفرينش و احياي انديشه هويت ساز با عنايت به الگوهاي طراحي ايراني- اسلامي و بهبود کيفيت منظر سبز در فضاهاي شهري همدان بخصوص ورودي هاي شهر،همچنين  تحقق آرمان هاي شهري مانند،: شهر انسان مدار، شهر هوشمند، شهر پايدار و سالم برگزارشد.

وي با اعلام اينکه در اين بخش 400 اثر ارسال شده است که هيات داروران پس از بررسي آثار سه طرح برتر را انتخاب کردند، اظهار داشت: گلسا اميدوار، محسن دهقان، صادق بهداني به ترتيب نفرات نخست تا سوم معرفي شدند.

  علي‌ضمير به برپايي جشنواره هاي عکاسي هم اشاره اي داشت و گفت: 

به هر روي ثبت اين تصاوير حديث دلبستگي شهروندي به زيبايي هاي طبيعي، کالبدي و مصنوع اين شهر است.

اين مسئول با تاکيد بر اينکه در اين راستا  و به منظور آشنايي بيشتر آحاد جامعه با جشنواره هنر هاي شهري اين سازمان اقدام به برگزاري هر ساله جشنواره هاي عکاسي مي کند، افزود: آثار برگزيده و راه يافته به نمايشگاه را در عرصهِ نمايش عموم شهروندان قرار داده مي شود.

علي ضمير به برگزاري چهارمين جشنواره عکاسي در 4 بخش، بخش عکاسان مطبوعات، رسانه هاو خبر گذاري ها ؛ بخش عکاسان حرفه اي ؛ بخش عمومي؛ بخش ويژه مسافرين اشاره داشت و با بيان اينکه اين جشنواره همراه با رويداد همدان 2018، برگزار شده است، تصريح کرد: داروان از ميان 440 اثر ارسالي به جشنواره نفرات برتر در هر بخش را اعلام کردند.

 وي با بيان اينکه در بخش نخست جشنواره رضا زنگنه ، نرگس اخوان، بهزاد عليپور به عنوان نفرات اول تا سوم و در بخش دوم نيز حميد رضا اميري متين، رضا زنگنه، حميد رضا اميري متين نفر اول تا سوم همچنين در بخش سوم هم فاطمه قرباني، معصومه قره خاني، غزاله گل محمدي، حامد شادابي به عنوان نفرات اول تا سوم و در بخش چهارم نيز  نفر اول و دوم معرفي نشدند و نفر سوم  زهرا نظري معرفي شد.

اين مسئول تاکيد کرد:برگزاري اين قبيل از جشنواره ها واطلاع رساني مناسب آن ها با هدف افزايش آگاهي بينش، دانش و مهارت شهروندان است که با اطلاع از طرح ها وبرنامه هاي آينده در اداره شهر مشارکت کنند.

وي ابراز کرد: در همين راستا اين سازمان در تلاش است با برگزاري جشنواره هايي از اين قبيل مشارکت را در مديريت شهري افزايش دهد تا شاهد بهبود کيفيت زندگي در شهر همدان باشيم.

علي ضمير بيان کرد: همچنين مشارکت هاي شهروندي در تصميمات مهم، چه از طريق پيشنهادات وچه از طريق ايجاد راه حل، مي تواند مهم ترين منبع ايده هاي جديد و نوآوري باشد، از آنجا که نوآوري به رشد اقتصادي مربوط مي شود، مي تواند منجر به اتخاذ تصميمات بهتر، توسعه اقتصادي قوي تر و ارتقاء سطح کيفي زندگي شهروندان شود.

 

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۴ کاربران آنلاین :
۳۹۳,۰۲۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان زیباسازی شهر تهران
وب سایت شهر و منظر
وب سایت هنرهای تجسمی
انجمن طراحی شهری
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شورای اسلامی شهر همدان
معاونت خدمات شهری
سازمان پارک ها و فضای سبز
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان