Mon March 25, 2019   |   دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات  |  مقالات و نوشته ها  |  گالری تصاویر
بابک مهدي آزاد
سرپرست ســازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري
     طرح ها و پروژه ها
طرح و اجرای ساماندهی سیما و منظر میدان امام(ره)
ساماندهی جداره های محوطه توریستی گنج نامه
نورپردازي درختان بلوار خواجه رشيد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/١٠ تعداد بازدیـد : ١٣٢   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي سازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري


نمايشگاه گل و گياه

 

 

به گزارش  روابط عمومي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري سيزدهمين دوره نمايشگاه فصلي گل و گياه  از دهم لغايت چهاردهم ارديبشهت ماه در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي همدان واقع در ميدان عاشورا در حال برگزاري است.

وحيد علي ضمير با بيان اينکه در جامعه امروزي که به دليل افزايش ساخت و سازها و استفاده از آهن آلات، فلزات و ديگر مصالح ساختماني، چهره شهرها سرد و خسته کننده شده، وجود گل و گياه و فضاي سبز تسکين و مرهمي براي ايجاد نشاط و شادابي در شهروندان است اظهار داشت دراين نمايشگاه  که اختصاص به توليدکنندگان داخلي دارد علاوه بر گل هاي شاخه بريده، گياهان آپارتماني و گياهان فضاي باز در معرض ديد عموم قرار گرفته است.

وي افزود: برپايي نمايشگاه گل و گياه در شهر، داراي ابعاد مختلفي براي شهروندان و مديريت شهري است، در واقع اين نمايشگاه باعث مانوس شدن هرچه بيشتر شهروندان با گلها و گياهان و شناخت انواع مختلف و گونه هاي نادر گل مي شود.

اين مقام مسئول عنوان کرد: تاثير به سزاي گل و گياه در افزايش طراوت شهر و ايجاد روحيه شادابي بين افراد بر هيچ کسي پوشيده نيست و نمي توان اين مهم را انکار کرد، در اين زمينه از سوي سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري غرفه اي در نمايشگاه گل و گياه برپا گرديده است.

در اين نمايشگاه توليدكنندگان داخلي گل شركت دارند و با عرضه محصولات خود و خلق مناظري زيبا بازديد‌كنندگان اين نمايشگاه را براي ساعاتي به آرامش و طراوت بهاري مهمان مي‌كنند.

سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهر همدان ترويج فرهنگ گياه پروري، جلب مشارکت هاي مردمي در افزايش سرانه فضاي سبز و حفظ و نگهداري از محيط زيست را از دستاوردهاي برگزاري اين نمايشگاه هاي اعلام داشت و افزود ترغيب بازديد کنندگان به نگهداري و پرورش گل و گياه، آشنايي شهروندان و علاقمندان با گونه هاي مختلف و نادر گياهي، حمايت از توليد کنندگان داخلي و جذب سرمايه گذاران و ايجاد موقعيت شغلي در زمينه گل و گياه و صنايع وابسته از ديگر اهداف برگزاري اين نمايشگاه است.

وحيد علي ضمير از اجراي فرش گل توسط عوامل سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري در فضاي داخلي نمايشگاه اشاره کرد و گفت در اين طرح بيش از 15000 گلدان گل از گونه هاي سدوم،ابري نقره اي،هميشه بهار، و اطلسي استفاده  شده که مورد استقبال شهروندان گرامي قرار گرفته است.

وي اضافه کرد: آموزش شهروندي نيز از ديگر نقاط مثبت نمايشگاه گل  است که شهروندان طي بازديد از نمايشگاه گل، در کلاسهاي آموزشي که در غرفه اين سازمان توسط واحد آموزش شهروندي سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري برپا ميباشدشرکت مي کنند و نکات ارائه شده در زمينه نحوه کاشت درختان، منشور اخلاقي  و رفتار پسنديده در پارک ها، آموزش کاشت بذر با اهدا بسته هاي باغباني به کودکان را فرا مي گيرند.

علي ضمير در پايان يادآور شد اين نمايشگاه به مدت 5 روز  از تاريخ 10لغايت 14ارديبهشت ماه و از ساعت 16الي 21در محل دايمي نمايشگاههاي بين المللي شهر همدان برپا ميباشد.

 

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٠ کاربران آنلاین :
۳۹۳,۰۱۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان زیباسازی شهر تهران
وب سایت شهر و منظر
وب سایت هنرهای تجسمی
انجمن طراحی شهری
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شورای اسلامی شهر همدان
معاونت خدمات شهری
سازمان پارک ها و فضای سبز
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان