Mon March 25, 2019   |   دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات  |  مقالات و نوشته ها  |  گالری تصاویر
بابک مهدي آزاد
سرپرست ســازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري
     طرح ها و پروژه ها
طرح و اجرای ساماندهی سیما و منظر میدان امام(ره)
ساماندهی جداره های محوطه توریستی گنج نامه
نورپردازي درختان بلوار خواجه رشيد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٢/٢١ تعداد بازدیـد : ٢۴١   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي سازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري


سال تازه ، شهر تازه

 

 

همدان- حميد نصرتي قانعي- خبرنگار همشهري: هنوز برف و بارندگي‌ بساطش را از ماه اسفند جمع نکرده است که شهرداري‌ها بايد با برنامه‌ريزي شهري جامه زمستاني را از تن شهر بيرون کنند و رخت بهاري به شهر بپوشانند. مسئولان شهري همدان برنامه‌هاي مختلفي براي استقبال از بهار دارند که با همشهري‌ها در ميان گذاشته‌اند.
پاکسازي محيط شهري
سرپرست معاونت خدمات شهري شهرداري همدان درباره طرح استقبال از بهار شهرداري همدان به همشهري، مي‌گويد: شهرداري همدان هر سال در پانزدهم اسفند، طرح استقبال از بهار را آغاز مي‌کند و تا 15 نخستين ماه سال جديد اين طرح ادامه مي‌دهد. اين طرح با هفته درختکاري و کاشت نهال آغاز مي‌شود. تلاش کارکنان شهرداري بعد از اين هفته به آماده کردن شهر براي استقبال از نوروز و مهمانان بهاري معطوف است که با کاشت گل و گياه و بهسازي فضاي‌بوستان‌هاي شهري (تعمير، رنگ آميزي و بهسازي مبلمان آن و سامانه‌هاي بهداشتي) و مانند اين ادامه مي‌يابد.
وحيدعلي‌ضمير مي‌افزايد: بعد 7 روز هفته درختکاري، هفته پاكسازي محيط شهري به مدت يک هفته آغاز مي‌شود. اين طرح‌ با هدف هماهنگي، همراهي و ترغيب شهروندان براي تحقق حفظ نظافت شهر و پاکسازي محيط شهري در آستانه سال جديد، پاکيزه‌سازي، زيباسازي، ايمن‌سازي، ايجاد فضاي شاد و بهاري در بين مردم، ارائه خدمات بهينه به شهروندان و مانند اين انجام مي‌شود.
وي مي‌افزايد: در اين طرح  همه معاونت‌هايي اجرايي شهرداري همدان با اقدامي هماهنگ همکاري و مشارکت دارند تا با  با هم‌افزايي توان شهرداري، شهر را به سرعت براي پذيرايي از مهمانان بهاري آماده کنند و رنگ خمودگي زمستان را از چهره شهر بگيرند. پاکسازي و امحاي پوستر‌هاي تبليغاتي، پاکسازي زمين‌هاي باير، آماده‌سازي و نظافت سامانه‌هاي بهداشتي، شست‌وشوي معابر از مواد يخ‌زدا و گل‌و لاي باقيمانده، آبپاشي معابر براي پيشگيري از ايجاد گرد وخاک، لايروبي جوي‌ها و آبرو‌هاي رو‌باز و پوشيده(با واترجت)، بازديد دريچه‌هاي جوي‌ها و آبرو‌ها، پرکردن مسير‌هاي حفاري شرکت‌هاي خدمات‌رسان و ترميم آن و پيشگيري از عمليات حفاري مجدد با صادر نکردن مجوز حفاري - مگر فوريت داشته باشد- از برنامه‌‌هاي اين طرح است.
کاشت بنفشه و شب‌بو
علي ضمير سرپرست سازمان سيما و منظر و فضاي سبز شهر شهرداري همدان مي‌گويد: کاشت گل‌هاي بهاري را از بيستم اين ماه آغاز مي‌کنيم و کاشت بنفشه و 90 هزار شب بو را در معابر اصلي شهر به خصوص ميدان‌هاي ورودي شهر در دستور کارداريم. همچنين کاشت گل‌هاي ديگر مانند لاله(10400 بوته) پامچال و هميشه بهار هم 5 روز بعد از اين تاريخ متناسب با بهتر شدن هواي شهر اجرا مي‌شود. تا سرماي احتمالي آسيبي به اين گياهان نرساند.
 سرپرست معاونت خدمات شهري شهرداري همدان ‌مي‌‌افزايد: هواي شهر با کاشت اين گياهان بهاري و نوروزي تلطيف مي‌شود و لطافت آن روح و جان تازه‌اي به شهر وشهروندان مي‌دمد. امسال نصب 1500 گلدان(فلاور باکس) در طرح‌ها و شکل‌هاي مختلف را در رفيوژ‌ها و ميدان‌هاي شهر در دستور کار داريم که فضاي شهري جديد در منظر عموم ايجاد مي‌کند. نصب 5 نماد نوروزي با موضوع  فضاي سبز شهري، راه‌اندازي و تعمير 10 آبنما، رنگ‌آميزي و بهسازي روشويي 23 سامانه بهداشتي، رفع نقص چراغ روشنايي فضاي سبز، تعيين محل مجاز نصب چادر در بوستان‌ها و کشيک‌هاي نوروزي هم از ديگر برنامه‌ها است.
وي ادامه مي‌دهد: در هفته و روز‌ درختکاري هر محيطي از شهر را که فضاي مناسب براي کاشت درخت داشت درخت‌کاري کرديم. به شهروندان هم متناسب با برنامه‌ريزي‌‌هاي درخت تحويل داديم. اکنون همدان 520 هکتار فضاي سبز دارد و سرانه هر شهروند هم 10/1 متر‌مربع است.

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٢ کاربران آنلاین :
۳۹۳,۰۱۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان زیباسازی شهر تهران
وب سایت شهر و منظر
وب سایت هنرهای تجسمی
انجمن طراحی شهری
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
منابع طراحی شهری معتبر دنیا
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شورای اسلامی شهر همدان
معاونت خدمات شهری
سازمان پارک ها و فضای سبز
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان